Aktualności

Zespół WiseEuropa powiększa się

W październiku i listopadzie do WiseEuropa dołączyli nowi pracownicy. Zespół zasilili: Emilia Kolinko – asystentka badawcza, Michał Karpiuk – młodszy ekonomista, Anna Kobyłecka – asystentka administracyjna,  i Michał Jurczyga – koordynator ds. badań.

Emilia Kolinko ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, jest doktorantką w Instytucie Polonistyki Stosowanej UW. W latach 2011–2015 pracowała w Instytucie Badań Edukacyjnych, gdzie współrealizowała projekt pt. „Baza Informacji o Badaniach Edukacyjnych”. W WiseEuropa bierze udział w projekcie poświęconym stworzeniu narzędzia procesu deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w Polsce.

Michał Karpiuk jest absolwentem Metod Ilościowych w Ekonomii i Systemów Informacyjnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (studia licencjackie), jest studentem studiów magisterskich na tej samej uczelni. Uczestniczył w programie podwójnego dyplomu CEMS Master in International Management na Stockholm School of Economics i SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywał w obszarze ekonomii i strategii, specjalizując się w makroekonomii oraz górnictwie. Wcześniej pracował w zespole głównego ekonomisty w Credit Agricole w Warszawie oraz jako analityk biznesowy w Departamencie Strategii w Sandvik, w Sztokholmie.

Anna Kobyłecka ukończyła studia licencjackie na kierunku samorząd terytorialny i polityka regionalna w Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego oraz studia magisterskie na kierunku Stosunki międzynarodowe w specjalizacji komunikowanie międzykulturowe na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako ankieterka dla Millward Brown, a także specjalistka do spraw administracji danych w polskich i międzynarodowych firmach. Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku kulturalnym zdobywała jako pracownik obsługi informacyjnej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Michał Jurczyga jest socjologiem, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada bogate doświadczenie z zakresu projektowania usług publicznych w oparciu o metody Service Design i Human Centered Design. Jest trenerem i facylitatorem procesów Design Thinking. Pracował m.in. w Parlamencie Europejskim w Brukseli, współpracował również z Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego przy projektach ewaluacyjnych realizowanych na zlecenie Ministerstwa Sportu oraz kierował badaniami przestrzeni miejskiej w Warszawie. Realizował projekty badawcze zarówno dla klientów z sektora prywatnego (m.in. Orange, Deloitte, Skanska) jak i publicznego (m.in. Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Cyfryzacji, EC1 Łódź).

Zobacz cały zespół WiseEuropa (link)