Aktualności

Przed wyborami do UE idź na warsztaty

Weź udział w warsztatach i przedstaw swoje pomysły dotyczące przyszłości Unii Europejskiej. Zostaną one zebrane w Manifest i zostaną przedstawione nowo wybranym członkom Parlamentu Europejskiego. Jedyna taka szansa: 4 marca br w Studium Europy Wschodniej.

4 marca w Sali E Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się cykl warsztatów w ramach międzynarodowego projektu #EngagEU. W ich trakcie zostaną zebrane i omówione pomysły dotyczące przyszłości Unii Europejskiej, które zebrane w formie Manifestu zostaną przekazane nowo wybranym członkom Parlamentu Europejskiego. Warsztaty są bezpłatne, wstęp, ze względu na ograniczoną liczbę osób, jest możliwy jedynie na podstawie wcześniejszych zapisów elektronicznych. Aby zgłosić swój udział wystarczy napisać mail:  office@wise-europa.eu w tytule wpisując temat warsztatu. Każda osoba może wybrać tylko jeden warsztat. A do wyboru są trzy:

   

 

  • „Europejscy muzułmanie a polityka i tożsamość europejska” (godz. 13.30-15.30) – prowadzony przez dr Ludwikę Włodek
  • „Ukraina przed wyborami krajowymi i europejskimi – co dalej z unijnymi aspiracjami” (godz. 11.00-13.00) – prowadzony przez dr Pawła Kowala
  • „Polish European policy after the European election” (godz. 9.00-11.00) – warsztat w języku angielskim poprowadzi Adam Balcer

Także w poniedziałek, 4 marca, o godz. 17.00 zorganizowana będzie debata „Wybory do Parlamentu Europejskiego i rywalizacja o wpływy w Europie Środkowo-Wschodniej między Rosją i Unią”. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty i odbędzie się w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów – Potockich. Rozmowę z dr Pawłem Kowalem, dr Ludwiką Włodek, dr Katarzyną Pełczyńską-Nałęcz, dr Marcinem Kędzierskim oraz Adamem Balcerem poprowadzi Agnieszka Lichnerowicz.