Aktualności

Wybory europejskie: Implikacje dla Unii Europejskiej

W czwartek 6 czerwca br. o godz. 17:30 WiseEuropa wraz z Collegium Civitas organizuje warsztaty pt.: Wybory europejskie: Implikacje dla Unii Europejskiej.

Podczas warsztatów zostaną omówione wyniki wyborów europejskich 2019 r. oraz ich konsekwencje dla Unii Europejskiej. Dodatkowo zostaną wspólnie przeanalizowane potencjalne koalicje w Parlamencie Europejskim i konsekwencje wyborów dla krajowych scen politycznych, w tym dla Polski.

 

Manifest – Przyszłość Europy według młodych obywateli

W trakcie warsztatów zostanie również omówiony “Manifest – Przyszłość Europy według młodych obywateli” opracowany podczas realizacji projektu EngageEU. Dokument jest wynikiem długoterminowego projektu partycypacyjnego skierowanego do młodzieży #EngagEU opracowanego i przeprowadzonego przez berliński Institut für Europäische Politik e.V. wspólnie z instytucjami partnerskimi: Centre International de Formation Européenne w Nicei, WiseEuropa w Warszawie i Trans European Policy Studies Association w Brukseli. Dzięki dofinansowaniu Komisji Europejskiej z programu „Europa dla obywateli” ponad 500 młodych  obywateli i obywatelek z ponad 23 państw członkowskich UE i Bałkanów Zachodnich mogło omawiać, rozwijać i zapisać swoje pomysły i postulaty dotyczące przyszłości Europy podczas czterech edycji #YoungCitizens’FutureLabs.

Prowadzący warsztaty – Dr Adam Balcer

Warsztaty poprowadzi Adam Balcer, kierownik ds. Polityki zagranicznej w WiseEuropa – niezależnym think tanku z siedzibą w Warszawie. Jest politologiem, ekspertem w dziedzinie Europy Środkowo-Wschodniej, regionu Morza Czarnego i polskiej polityki zagranicznej. Pracuje również jako krajowy badacz w Europejskiej Radzie ds. Stosunków Zagranicznych (ECFR). Jest również wykładowcą w Centrum Studiów Wschodnioeuropejskich (SEW) na Uniwersytecie Warszawskim. Były ekspert w Departamencie Europy Środkowej sekcji Bałkanów (2001-2009) i kierownik projektu tureckiego w Centrum Studiów Wschodnich (2005-2009). W okresie 2009-2013 dyrektor programu „Rozszerzenie i sąsiedztwo” w demos EUROPA-Center for European Strategy. Członek Grupy Doradczej Komitetu Stosunków Zagranicznych w Sejmie RP (2010-2012). Doradca w prezydenckim programie eksperckim (2013-2015).

 

Warsztaty będą okazją do interaktywnej dyskusji w celu skomentowania wyborów europejskich. Każdy będzie mógł zabrać głos i wyrazić swoją opinię.

Warsztaty zostaną zrealizowane w j. angielskim.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach proszone są o przesłanie zgłoszenia  na adres: office@wise-europa.eu

 

Termin i miejsce spotkania:

Czwartek, 17:30, 6 czerwiec 2019

Collegium Civitas, Pałac Kultury I Nauki, Pl. Defilad 1

Sala 1027/ 10 piętro

 

_________________________________________________________________                 

 

Posted in: