Rynek Kapitałowy 25+

 • Projekt Rynek Kapitałowy 25+ to diagnoza stanu rynku kapitałowego w Polsce i odpowiedź na pytanie, jak przywrócić jego dynamikę i atrakcyjność.

  Dlaczego hasło “innowacyjnej gospodarki” rozpala wyobraźnię decydentów i mediów, podczas gdy na dźwięk słów “rynek kapitałowy” trudno spodziewać się podobnej reakcji. To pytanie powoduje, że trzeba powrócić do dyskusji o roli rynku w rozwoju polskiej gospodarki, dostrzegając przy okazji rzeczy, których świat nauczył się przez minione 25 lat.

  Celem naszego projektu jest diagnoza stanu rynku kapitałowego w Polsce oraz wypracowanie konkretnych rozwiązań wspierających jego funkcjonowanie. Gwarancją realnych propozycji, a tym samym powodzenia projektu, jest wiedza ekspertów WiseEuropa oraz współpraca z ekspertami i instytucjami zaangażowanymi w codzienne funkcjonowanie rynku kapitałowego.

  W lipcu przedstawiliśmy raport “Emerytury kapitałowe – nowe otwarcie”, którym włączamy się w dyskusję nad nowym kształtem systemu emerytalnego i przedstawionymi przez Ministerstwo Rozwoju założeniami Programu Budowy Kapitału.

  W czerwcu opublikowaliśmy raport wprowadzający, pt. „Poryw i flauta. Jak giełda napędza polską gospodarkę?”, który pokazuje dlaczego rynek kapitałowy jest ważnym elementem gospodarki i dlaczego bez jego odpowiedniego rozwoju polskiej gospodarce grozi trwała peryferyjność. Raport został zaprezentowany na organizowanym w czerwcu seminarium, pod tym samym tytułem, w którym wzięli udział eksperci, przedstawiciele administracji, instytucji rynku i spółek.

  W ciągu najbliższych kliku miesięcy będziemy pracować nad raportem, w ramach którego przedstawimy najważniejsze wyzwania stojące przed polskim rynkiem kapitałowym oraz rekomendacje, które naszym zdaniem umożliwią mu wyrwanie się z impasu.  W prace nad raportem i rekomendacjami staramy się włączyć uczestników rynku – powołaliśmy w tym celu Forum Rynku Kapitałowego, które raz w miesiącu będzie dyskutować m.in. na następujące tematy: Otoczenie polskiego rynku – regulacje i instytucje, wyzwania i słabości; Uczestnicy rynku kapitałowego i wyzwaniach przed nimi stojące; Rekomendacje raportu „Rynek kapitałowy 25+”.

  Zapraszamy do udziału w naszej dyskusji i do zapoznania się z materiałami.


   

 • Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami

  Untitled-19Maciej Bitner
  Główny Ekonomista
  e. maciej.bitner@wise-europa.eu
  t. 22 400 93 03

  Bogna Gudowska
  Menedżer ds. PR i Marketingu
  e. bogna.gudowska@wise-europa.eu
  t. 22 400 93 03

the-new-you

gday

 • Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.
  Partner Instytucjonalnykdpw_logo

 • [/one_third]

  Giełda Papierów Wartościowych
  Partner Instytucjonalny

  logo_gpw_25_lat_logo_rgb

 • [/one_third]

 • [/one_third]