Akademia Stanowienia Dobrego Prawa

Bezpłatne szkolenie "Udział organizacji pozarządowych w procedurach stanowienia prawa" w Katowicach

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne warsztaty „Udział organizacji pozarządowych w procedurach stanowienia prawa” w Katowicach w dniach 19 września 2019 r., czwartek (w godz. 10.30–17.00) i 20 września 2019 r., piątek (w godz. 9.00-15.30) realizowane w ramach projektu „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa” przez INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Katowice, ul. Warszawska 19 (I  piętro).

Program warsztatów obejmuje m.in.:

  • podstawy prawne i organizacja procesu legislacyjnego;
  • rola poszczególnych instytucji i organizacji w procesie stanowienia prawa;
  • możliwości i bariery udziału organizacji pozarządowych w procesie stanowienia prawa;
  • system konsultacji publicznych; konsultacje społeczne, konsultacje publiczne;
  • uprawnienia organizacji pozarządowych w konsultacjach publicznych;
  • lobbing i rzecznictwo w procesie tworzenia prawa, wysłuchanie publiczne;
  • dobre i złe praktyki.

Aby wziąć udział w warsztatach należy: (1) zarejestrować się oraz (2) odbyć wstępny kurs e-learningowy dotyczący zagadnień prawno-konsultacyjnych. Rejestracja i kurs e-learningowy znajdują się na stronie projektu https://wise-europa.eu/akademia/. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o dokonanie rejestracji oraz odbycie kursu do dnia 17 września 2019 r.

Uczestnicy warsztatów otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikaty ukończenia szkolenia. W ramach zajęć przewidziana jest przerwa kawowa oraz obiad. Istnieje możliwość zwrotu uczestnikom kosztów dojazdu. Prosimy to zgłaszać w momencie rejestracji.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: inpris(at)inpris.pl. Działa punkt kontaktowy, w którym można zasięgnąć informacji o szkoleniach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, wysyłając wiadomość na adres akademia(at)wise-europa.eu lub dzwoniąc pod numer telefonu 22 513 14 18.

Warsztaty dobywają w ramach projektu „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa” realizowanego wspólnie przez WiseEuropa i INPRIS. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą projektową i ze szczegółowym programem kursów. Proponujemy 10 szkoleń zebranych w czterech modułach.

Projekt realizują wspólnie: WiseEuropa (Fundacja Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich – niezależny think-tank, który specjalizuje się w polityce europejskiej i zagranicznej oraz w ekonomii) i INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa (prawniczy think-tank, działający na rzecz poprawy jakości prawa i standardów rządzenia).

Projekt „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa dla Organizacji Pozarządowych” jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego” (POWR.02.16.00-00-0014/16).