Hospitable Poland 2022+

Звіт Гостинна Польща 2022+

Підтримка та прихильність польського суспільства до української справи є однозначною. Водночас ми повинні пам’ятати, які великі виклики постає перед Польщею в таких практичних сферах, як ринок праці, освіта, охорона здоров’я та житло через наплив людей, які тікають від війни в Україні. Польща може стати багатонаціональною країною з понад 3 мільйонами мігрантів з України. Це потребуватиме системних змін і узгодженого плану управління, щоб уникнути потенційних конфліктів і колапсів у державних службах.

Міграційна криза, з якою зараз стикається Польща, є найбільшим викликом за останні кілька десятиліть після політичної трансформації на зламі 1980-1990-х років. Це вимагає комплексної підготовки та узгодженого плану управління окремою державною політикою з боку уряду, органів місцевого самоврядування, неурядових організацій та в рамках низових ініціатив громадянського суспільства. Приплив такої кількості людей за відносно короткий проміжок часу створює як можливості, так і проблеми. Звіт Gościnna Polska 2022+ містить прогнози та рекомендації щодо вирішення цієї проблеми в багатьох сферах економіки.

___________________________________________________________________________________________

Натисніть, щоб завантажити повний звіт Гостинна Польща 2022+ українською мовою
Натисніть, щоб завантажити резюме звіту Гостинна Польща 2022+ українською мовою

___________________________________________________________________________________________

Kliknij, aby pobrać pełen raport Gościnna Polska 2022+ w języku polskim
Kliknij, aby pobrać streszczenie raportu Gościnna Polska 2022+ w języku polskim

___________________________________________________________________________________________

Click to download full Hospitable Poland 2022+ report in English
Click to download a summary of the Hospitable Poland 2022+ report in English

___________________________________________________________________________________________

Проєктна група: Марек Балицькі, Марія Баран, Якуб Біньковські, Ольга Бочкар, Міхал Боні, Мачей Буковскі, Агнєшка Хлонь-Доміньчак, Івона Цецьвеж, Мачей Дущик, Ольгерд Роман Дзеконьскі, Томаш Гайдеровіч, Марта Горчиньска, Халіна Гжимала-Мощиньска, Мачей Якубовскі, Павел Качмарчик, Вітольд Клаус, Адам Козеркевіч, Юлія Лащук, Радомир Матчак, Яцек Міхаловскі, Якуб Міхаловскі, Іґнаци Немчицкі, Роберт Патер, Олександр Пустовий, Міхал Сенк, Філіп Шулік-Шарецкі, Рафал Тшецяковскі, Єнджей Вітковскі, Єжи Вішневскі, Ян Якуб Вигнаньскі.

Співфінансовано за підтримки Фундації ім. Стефана Баторія, Фундації Лідери Змін із коштів Польсько-Американської Фундації Свободи в рамках Стипендіальної програми ім. Л. Кіркланда та Фундації Конрада Аденауера, Представництва в Україні (м. Харків) та Польщі.

Почесний меценат: Посольство України в Республіці Польща.