Fundusze Europejskie

Punkt kontaktowy Akademii Stanowienia Dobrego Prawa

WiseEuropa i Instytut Prawa i Społeczeństwa INPRIS uruchomiły punkt kontaktowy dla osób zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniach Akademii Stanowienia Dobrego Prawa.

W ramach punktu kontaktowego WiseEuropa i INPRIS udostępnia bazę wiedzy oraz formularz rejestracyjny na szkolenia Akademii. Organizacje zapewniają również bezpośrednie wsparcie ekspertów merytorycznych, z którymi można się kontaktować wysyłając wiadomość na adres akademia@wise-europa.eu. Informacje dotyczące organizacji szkoleń można także uzyskać pod numerem telefonu +48 22 513 14 18, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Za pomocą strony internetowej udostępnione zostaną aktualne informacje o legislacji i konsultacjach społecznych. Zawierać ona będzie także zbiór artykułów autorstwa ekspertów WiseEuropa i INPRIS, materiały innych serwisów dedykowanych trzeciemu sektorowi oraz odnośniki do najważniejszych aktów prawnych regulujących proces stanowienia prawa.

Projekt Akademia Stanowienia Dobrego Prawa jest skierowany do pracowników organizacji pozarządowych, którzy chcieliby zwiększyć swoje kompetencje związane z procesem legislacyjnym, konsultacjami społecznymi i tworzeniem nowych przepisów.

W ramach Akademii WiseEuropa i INPRIS udostępni pakiet narzędzi edukacyjnych dot. stanowienia prawa w Polsce. Projekt obejmuje przygotowanie dwóch kursów e-learningowych i realizację 10 specjalistycznych szkoleń w 4 modułach, zorganizowanych w 4 regionach Polski.

Przeczytaj więcej o projekcie Akademia Stanowienia Dobrego Prawa.

Photo on Foter.com