Dialog z interesariuszami: 3 ORGANIZACJE POPIERAJĄ „CODE OF CONDUCT”

Odnawialne źródła energii odgrywają kluczową rolę w transformacji energetycznej, jednak ich rozwój musi odbywać się z poszanowaniem środowiska. Ważne jest, aby wdrażane rozwiązania nie ingerowały w naturalne ekosystemy, co pozwoli na zachowanie bioróżnorodności i równowagi ekologicznej.

Podziel się
Dialog z interesariuszami: EUROPEJSKI I POLSKI SEKTOR STALOWY WOBEC WYZWAŃ TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ

Sektor stalowy, kluczowy dla gospodarki, wymaga strategii dostosowanej do realiów rynkowych, dostępności adekwatnych instrumentów finansowych i rozsądnego otoczenia regulacyjnego.

Podziel się
Raport: EMISJE METANU W POLSCE I WYZWANIA ZWIĄZANE Z ICH OGRANICZENIEM

Podejście Unii Europejskiej (UE) do redukcji emisji metanu to opowieść zarówno o postępach, jak i ciągłych wyzwaniach, które pojawiają się w toku zmagań ze złożonym problemem wpływu tego silnego gazu cieplarnianego.

Podziel się
WiseEuropa Liderem Transformacji Energetycznej

Fundacja WiseEuropa została uhonorowana nagrodą Lidera Transformacji Energetycznej 2025. Uroczystość odbyła się podczas Polskiego Kongresu Klimatycznego 25 marca 2025 roku.

Podziel się
Policy brief: WNIOSKI I REKOMENDACJE Z PROJEKTU WIND4BIO

Eksperci WiseEuropa przygotowali wnioski i rekomendacje z kończącego się projektu Wind4Bio: Increasing the Social Acceptance of Wind Energy dotyczące wpływu energetyki na bioróżnorodność. Są one skierowane m.in. do administracji centralnej i samorządowej, przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych. Zapraszamy do zapoznania się również z pozostałymi materiałami w tym projekcie.

Podziel się
Raport: TRANSFORMACJA REGIONÓW WĘGLOWYCH

Analiza SWOT pokazuje, że powodzenie transformacji regionów węglowych zależy od jej pełnej integracji z szeroką polityką rozwojową państwa. „Transformacja powinna być elementem skoordynowanych działań w obszarze inwestycji, polityki przemysłowej, strategii rozwoju regionalnego oraz reform instytucjonalnych. Jedynie kompleksowe podejście, uwzględniające różne instrumenty polityki publicznej, może zagwarantować skuteczność i stabilność całego procesu”, podkreśla Michał Wierzbowski, Starszy Ekspert i Doradca WiseEuropa, autor analizy.

Podziel się
Zapowiedź premiery raportu: TRANSFORMACJA REGIONÓW WĘGLOWYCH

Zapraszamy na premierę najnowszego raportu WiseEuropa pt. Transformacja regionów węglowych. Analiza SWOT jako klucz do strategicznych decyzji, która odbędzie się podczas Polskiego Kongresu Klimatycznego (26 marca 2025 r.).

Podziel się
Dialog z interesariuszami: TRANSFORMACJA ENERGETYCZNA

Zapraszamy na panel WiseEuropa pt. Transformacja energetyczna w hutnictwie, przemyśle chemicznym i cementowym i jej wpływ na konkurencyjność względem producentów spoza Unii Europejskiej podczas Polskiego Kongresu Klimatycznego (25 marca 2025 r. w Warszawie).

Podziel się
Dialog z interesariuszami: CZY UNIA ENERGETYCZNA WYTRZYMA PRÓBĘ CZASU?

Wnioski z seminarium eksperckiego, zorganizowanego w dn. 27 lutego 2025 roku w Warszawie przez współpracujące think tanki WiseEuropa i Opportunity Institute for Foreign Affairs. Wydarzenie pod patronatem polskiej prezydencji w Radzie UE.

Podziel się
Dialog z interesariuszami: WNIOSKI Z WARSZTATÓW W PROJEKCIE WIND4BIO

W październiku 2024 r. oraz w styczniu i lutym 2025 r. odbyły się trzy spotkania w ramach projektu Wind4Bio. Pierwsze zorganizowane zostało we współpracy ze Studenckim Kołem Energetyki SGH dla przedstawicieli władz lokalnych i trzeciego sektora. Drugie dedykowane było firmom z sektora energetyki wiatrowej.

Podziel się
Zaproszenie na debatę: CZY UNIA ENERGETYCZNA WYTRZYMA PRÓBĘ CZASU?

WiseEuropa oraz The Opportunity Institute for Foreign Affairs zapraszają na otwartą debatę pt.: „Czy Unia Energetyczna wytrzyma próbę czasu?”

Podziel się
WiseEuropa Partnerem Strategicznym Polskiego Kongresu Klimatycznego 2025

Już 25-26 marca 2025 r. Warszawa stanie się centrum debat o przyszłości transformacji klimatyczno-energetycznej w Polsce i Europie. W tych dniach odbędzie się Polski Kongres Klimatyczny, wydarzenie poświęcone strategicznym wyzwaniom, jakie niesie za sobą zielona transformacja.

Podziel się