Razem stwórzmy
– Wspólny Plan!
Dołącz do projektu!
Ideą projektu jest przygotowanie i przeprowadzenie przez gminy z całej Polski konsultacji społecznych planów lub studiów zagospodarowania przestrzennego.
Razem stwórzmy
– Wspólny Plan!
Ideą projektu jest przygotowanie i przeprowadzenie przez gminy z całej Polski konsultacji społecznych planów lub studiów zagospodarowania przestrzennego.
FORMULARZ APLIKACYJNY DLA GMIN WAŻNY OD DNIA: 8 MARCA 2021
AKTUALIZACJA: Procedury dotyczące realizacji projektu „Wspólny plan”
Formularz aplikacyjny dla gmin – WAŻNY DO DNIA:3 MARCA 2021
Karta zgłoszeniowa na spotkanie informacyjne
Zestaw technik prowadzenia konsultacji
Procedury dotyczące realizacji projektu Wspólny Plan – WAŻNE DO DNIA 8 MARCA 2021
Wysyłka dokumentów drogą elektroniczną na adres:
partycypacja@wise-europa.eu
Bądź pocztą tradycyjną na adres:
„Wspólny Plan”
WiseEuropa – Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich
ul. Królewska 2/26
00-065 Warszawa
W związku z tym, że obecnie do projektu zostało zakwalifikowanych 19 gmin Zespół ekspertów ustalił również, że aby spełnić wskaźniki konkursu MiR, w styczniu zostanie przeprowadzony nabór uzupełniający w ramach, którego przyjęta zostanie co najmniej 1 gmina a maksymalnie 3. W związku z wyczerpaniem kryterium horyzontalnego – w ramach którego tylko 15 proc. gmin biorących udział w projekcie może realizować II etap konsultacji aplikację gminy planujących II etap będą odrzucane.
W wyniku rozstrzygnięć IV rundy, procesy konsultacji społecznych dokumentów z zakresu planowania przestrzennego przeprowadzą przy naszym wsparciu gminy Szczydłowo, Jarocin, Ryczywół, Lesko, Siedlce, Brody, Kuczbork-Osada, Sękowa, Polkowice, Szczytno.
Kolejne gminy dołączają do projektu Wspólny Plan.
W wyniku rozstrzygnięcia III rundy, procesy konsultacji społecznych dokumentów z zakresu planowania przestrzennego przeprowadzą przy naszym wsparciu gminy: Końskie, Czernikowo, Pobiedziska, Gzy, Brody, Stara Kornica.
W wyniku rozstrzygnięć II rundy, procesy konsultacji społecznych dokumentów z zakresu planowania przestrzennego przeprowadzi przy naszym wsparciu gmina Zbójno i gmina Mrągowo.
Ideą projektu „Wspólny Plan” jest przygotowanie i przeprowadzenie przez 20 gmin z całej Polski procesów konsultacji z mieszkańcami planów lub studiów zagospodarowania przestrzennego. Dialog z mieszkańcami odbywał się będzie z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i technik konsultacji społecznych. Czas trwania projektu 04.2019 r. – 31.12.2021 r. Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 2.19: Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych i planowania przestrzennego).
O projekcie:
RUNDY NABORU
Nabór do projektu będzie prowadzony sposób otwarty, rundami w trybie ciągłym aż do wyczerpania puli miejsc. Poszczególne rundy naboru będą się odbywały w następujących terminach (dzień rozpoczęcia naboru wniosków w danej rundzie i dzień zakończenia naboru wniosków w danej rundzie)
Aktualnie trwa ostatnia runda naboru – uzupełniająca, w trybie ciągłym, do wyczerpania limitu miejsc.
Ewentualne zmiany w tym zakresie będą na bieżąco umieszczane na podstronie projektu i na Fanpage’u na Facebooku.
HARMONOGRAM WSPARCIA
Harmonogram wsparcia Wspólny Plan 20.04.2021
Harmonogram wsparcia Wspólny Plan 01.10.2020
Harmonogram wsparcia Wspólny Plan 01.07.2020
Harmonogram wsparcia Wspólny Plan01.04.2020
Harmonogram wsparcia Wspólny Plan 01.03.2020
Harmonogram wsparcia Wspólny Plan 28.01.2020
CEL PROJEKTU
Zwiększenie potencjału administracji publicznej oraz wzrost udziału społecznego w obszarze planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych poprzez:
a) wsparcie procesów pogłębionych konsultacji społecznych i monitoringu społecznego w zakresie działań prowadzonych przez administrację publiczną w obszarze planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz
b) realizację i upowszechnienie zróżnicowanych tematycznie i innowacyjnych metod i narzędzi pogłębionej partycypacji społecznej w planowaniu przestrzennym w min. 20 gminach całej Polski w okresie od października 2019 do czerwca 2021 roku,
GRANTY NA PRZEPROWADZENIE KONSULTACJI
Jakub Kochowicz, Wójt Gminy Lisewo
Konsultacje z mieszkańcami stanowią niesamowicie ważny element przygotowania miejscowych planów zagospodarowania. Nie są stratą czasu, jak uważa wielu samorządowców, lecz okazją do zaangażowania mieszkańców w proces. Uzyskanie opinii mieszkańców na wczesnym etapie planowania, pozwala na uniknięcie konfliktów, odpowiedni dobór funkcji dla terenów, czy właściwe ustanowienie dróg dojazdowych. W czasie licznych konsultacji, spotykałem się często z opinią, że „przygotowanie planu nie jest w cale takie łatwe”. Włączeni mieszkańcy czują się współodpowiedzialni, potrzebni, co z punktu widzenia samorządu jest bardzo istotne.
Dodatkowe, poza ustawowe konsultacje wymagają dodatkowej pracy i czasu, ale z pewnością przynoszą dużo większe korzyści, niż koszty.
DLA KOGO JEST PROJEKT?
z terenu całej Polski, które spełnią warunki określone w procedurach.
KORZYŚCI Z PROJEKTU DLA GMIN
WYSOKOŚĆ GRANTÓW
JAK PRACUJEMY Z GMINAMI?
GRANTY NA PRZEPROWADZENIE KONSULTACJI
Zachęcamy do przeczytania najnowszej broszury informacyjnej współtworzonej wraz z Fundacją Stabilo.