';

Ekonomiczna, energetyczna i społeczna transformacja regionów węglowych. Czego mogą nas nauczyć doświadczenia Wielkiej Brytanii? | WEBINAR

Kryzys klimatyczny wymaga szybkiej transformacji energetycznej, która pociąga za sobą złożone wyzwania społeczne, gospodarcze i polityczne. Poprzez Europejski Zielony Ład Unia Europejska obrała kierunek rozwoju gospodarczego opartego o dekarbonizację i ograniczenie zużycia zasobów. Jednym z jego kluczowych elementów jest koncepcja Sprawiedliwej Transformacji, czyli przejścia w kierunku gospodarki neutralnej klimatycznie w sposób sprawiedliwy, nie pozostawiający nikogo w tyle.

Zastępowanie węgla nowymi źródłami energii jest ogromnym wyzwaniem dla Polski, szczególnie dla społeczności lokalnych regionów, w których zatrudnienie i lokalna kultura silnie powiązane są z górnictwem od dziesiątek lub nawet setek lat. Rozwiązania technologiczne są tylko częścią mozaiki działań, które muszą się pojawić. W jaki sposób  polskie regiony węglowe mogą tworzyć wizje i ścieżki rozwoju alternatywne do gospodarki opartej o węgiel? Jak budować nową przyszłość pracy, zapewniać spójność społeczną, stymulować dobrobyt oraz dbać o jakość środowiska i przestrzeni? Czego mogą nas uczyć doświadczenia innych krajów, takich jak Wielka Brytania? 

Zapraszamy do udziału w webinarze organizowanym przez WiseEuropa we współpracy z Ambasadą Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności. Wydarzenie odbędzie się 20.10.2022r., o godz. 10:00, na platformie ZOOM.  

Podczas webinaru skupimy się na kwestii sprawiedliwej transformacji regionów węglowych. Opierając się na przykładach z Wielkiej Brytanii przeanalizujemy, z których praktyk warto skorzystać, a których unikać w trakcie podobnego procesu odbywającego się w Polsce. 

Do dyskusji zaprosiliśmy prelegentów: 

  • Corinna Ziegold, IndustriALL Europe 
  • Ross Forbes, Redhills charity 
  • Aneta Skubida, WiseEuropa  
  • Krzysztof Głowacki, WiseEuropa 

W celu wyrażenia chęci wzięcia udziału w spotkaniu, należy się zarejestrować poniżej.

Po zarejestrowaniu otrzymają Państwo e-mail potwierdzający, zawierający informację, jak dołączyć do spotkania. 

Spotkanie będzie tłumaczone z języka angielskiego na język polski. 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie stopka-niw-1024x64.png

Comments
Podziel się
office-main