
Zapraszamy na warsztaty poświęcone tematowi wykluczenia komunikacyjnego: Co zamiast PKSów? Przyszłość transportu poza metropoliami.
KONTEKST
Coraz wyraźniej dostrzegamy, że polityka likwidacji lokalnych połączeń była błędem i poszukujemy skutecznych sposobów na poprawę sytuacji.
Jakie rozwiązania warto powielać i jakie są najlepsze praktyki poprawy jakości transportu poza metropoliami z ostatnich lat? Jak zreformować Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych i jakie rozwiązania prawne i organizacyjne przyjąć, by trwale poprawić sytuację? Jak powinna wyglądać przyszłość transportu poza największymi aglomeracjami? Jak skutecznie sfinansować odbudowę lokalnych połączeń i zapewnić integrację środków transportu?
We wprowadzeniu do spotkania omówione zostaną aktualne trendy w rozwoju lokalnych połączeń, które staną się podstawą dla pracy warsztatowej, w której dokonamy diagnozy obecnej sytuacji i wypracowania wspólnej wizji rozwiązań na przyszłość.
SZCZEGÓŁY
Spotkanie w formule hybrydowej moderować będą eksperci z Zespołu Zrównoważonego Transportu WiseEuropa: Piotr Chrzanowski, Krzysztof Krawiec i Krzysztof Ruciński.
Spotkanie rozpocznie wystąpienie przedstawicielki Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT), Pani Joanny Świderskiej, która opowie o możliwościach w zakresie wsparcia transportu autobusowego na obszarach pozametropolitalnych.
Link do rejestracji online: https://tiny.pl/cgqdh
Jednocześnie gorąco zachęcamy do udziału w warsztatach na żywo!
29 czerwca 2023 r., 13:00 – 15:00
Centrum Konferencyjne Zielna, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa, sala Biblioteka
Naszym celem jest zaangażowanie podmiotów i instytucji, którym powyższy temat jest bliski. Dlatego prosimy o informację osoby, które chciałby się zjawić osobiście, a nie mają możliwości pokrycia kosztów dojazdu. Postaramy się pomóc.
Kontakt w tej sprawie: magdalena.goryl@wise-europa.eu
Agenda:
13:00 Wprowadzenie (Krzysztof Krawiec, WiseEuropa)
13:15 Prezentacja (Joanna Świderska, CUPT)
13:30 Blok warsztatowy I
14:00 Przerwa kawowa/ przerwa techniczna
14:15 Blok warsztatowy II
14:45 Prezentacja wniosków z pracy w grupach i dyskusja podsumowująca
15:00 Zakończenie wydarzenia, networking
Uprzejmie proszę o potwierdzenie chęci udziału w warsztatach na żywo odpisując na tę wiadomość lub pisząc maila na adres: magdalena.goryl@wise-europa.eu