ZAPYTANIE OFERTOWE nr 4/09/2021
Zamawiający:
WiseEuropa – Fundacja Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich
Królewska 2/26
00 – 065 Warszawa
NIP: 113-286-48-09
WiseEuropa w ramach procedury rozeznania cenowego zaprasza do składania ofert na opracowanie rozdziału/ów do publikacji na temat sytuacji finansowej polskich NGO i udziału funduszu żelaznego w finansowaniu działalności na potrzeby realizacji zadania pn. „Budowa strategii fundraisingowej i rozwój instytucjonalny organizacji w zakresie wspierania budowy kapitału żelaznego”.
Szczegółowa specyfikacja:
Przedmiot i zakres zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wybranego rozdziału/ów do publikacji dot. funduszy żelaznych w sektorze organizacji pozarządowych w Polsce i przedstawienie uzgodnionego zakresu treści, ok. 2-3 strony/rozdział.
- Rozdział 1. Ogólna charakterystyka organizacji pozarządowych w Polsce i ich źródeł finansowania. Wartość organizacji pozarządowych dla biznesu i osób indywidualnych.
- Rozdział 2. Przegląd instrumentów finansowych dla organizacji pozarządowych.
- Rozdział 3. Kapitał żelazny, jako jeden z instrumentów finansowych. Czym są kapitały żelazne i jak jest ich rola dla organizacji pozarządowych? Jakie działania podejmuje organizacja pozarządowa, żeby zbudować kapitał żelazny? Jakie są bariery i szanse, które stoją przed polskimi NGO aby zaczęły budować kapitał żelazny?
- Rozdział 4*. Charakterystyka badanych organizacji, m. in. ile % środków miały badane organizacje z poszczególnych źródeł w 2019 i 2020 roku? Z jakimi problemami w utrzymaniu borykają się organizacje? Wpływ pandemii na finansowanie ankietowanych organizacji? Jakie znaczenie miał kapitał żelazny przy prowadzeniu działań podczas pandemii i wcześniej? Metodologia badania ankietowego i wywiadów pogłębionych.
*W ramach pracy nad przygotowaniem rozdziału 4 wymagane będzie dodatkowo opracowanie ankiety, pozyskanie danych i przebadanie wybranych organizacji pozarządowych w formie ankiet (min. 50) oraz zdefiniowania pytań i przeprowadzenia wywiadów pogłębionych (ok. 2-3) wśród tych, które korzystają z kapitału żelaznego, jako jednego ze źródeł finansowania swojej działalności, we współpracy z Zamawiającym. Na przełomie października i listopada planujemy zorganizować konferencję online dla organizacji pozarządowych i potencjalnych partnerów biznesowych, która będzie przestrzenią umożliwiającą zebranie potrzebnych informacji w formie ankiet i wywiadów pogłębionych.
- Rozdział 5. Dlaczego warto wspierać budowę kapitału żelaznego organizacji pozarządowej? Przykłady współpracy organizacji pozarządowych z darczyńcami i partnerami, w celu budowy kapitału żelaznego (2-3 case study).
Celem publikacji jest promocja idei budowy kapitału żelaznego, służąca uświadomieniu potencjalnym partnerom wagi i zalet tego typu finansowania dla organizacji. Działania promujące publikację będą służyły promocji idei wspierania organizacji pozarządowych oraz pozyskaniu partnerów biznesowych i darczyńców, w celu budowy kapitału żelaznego WiseEuropa.
Cały raport będzie opublikowany na ok. 10 - 15 stron, pod redakcją WiseEuropa z wymienieniem imion i nazwisk współautorów. Zadanie jest finansowane w 100% ze środków publicznych w ramach zadania pt. „Budowa strategii fundraisingowej i rozwój instytucjonalny organizacji w zakresie wspierania budowy kapitału żelaznego”, realizowanego przez WiseEuropa – Fundacja Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich, w ramach konkursu PROO-2a, edycja 2020, zarządzanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Zamawiający daje możliwość składania ofert na wybrane elementy zamówienia (rozdziały).
Każdy z Oferentów może dokonać wyboru opracowania wszystkich 5 rozdziałów i przedstawić wycenę dla każdego z nich oddzielnie (rozdziały 1-5), jednak zastrzegamy możliwość wyboru więcej niż 1 oferenta do tego zadania.
Termin realizacji zamówienia: 22/11/2021
Nadesłana Oferta (wycena) powinna być dostarczona do dnia: 22/09/2021 do godz. 16:00, na adres mailowy: office@wise-europa.eu
Oferta powinna w swojej treści zawierać:
– cenę (cena brutto jednostkowego rozdziału, wybranego przez Oferenta do opracowania)
– termin wykonania
– krótki opis Oferenta w przedmiocie zamówienia wraz z opisem doświadczenia
– portfolio zrealizowanych prac
– dane kontaktowe Oferenta
Oferenci, którzy przedłożą niekompletne oferty lub mające w swojej treści błędy merytoryczne lub inne wady (np. oferty nieposiadające w swojej treści wysokości ceny, terminu realizacji, opisu doświadczenia, danych kontaktowych, etc.) będą wzywani mailowo do uzupełnienia, sprostowania, wyjaśnienia treści nadesłanej oferty w terminie określonym przez Zamawiającego.
Kryterium wyboru oferty będzie stanowić:
- cena (35%)
W kryterium „cena brutto” oferta może uzyskać maksymalnie 35 pkt. Ocena zostanie dokonana na podstawie przesłanych materiałów wg:
Cena najniższa
C = __________________ x 35 punktów
Cena badana
- porfolio zrealizowanych prac (35 %).
W kryterium „porfolio” oferta może uzyskać maksymalnie 35 pkt.
Oferent, który będzie chciał wykonać zlecenie powinien zaprezentować portfolio zrealizowanych opracowań w przedmiotowym obszarze (ngo). Zamawiający dokona oceny portfolio biorąc pod uwagę w szczególności dopasowanie zastosowanych technik do rodzaju przekazu i grupy docelowej, jak również przejrzystość przekazu.
- termin wykonania (30%),
W kryterium „termin wykonania” oferta może uzyskać maksymalnie 30 pkt. Ocena zostanie dokonana na podstawie przesłanych materiałów wg:
Najkrótszy termin
T = __________________ x 30 punktów
Cena badana
Oferent jest zobowiązany do podania terminu realizacji zamówienia w dniach.
O wynikach wyboru Oferenci zostaną poinformowani drogą mailową w terminie 14 dni roboczych od zakończenia terminu nadsyłania ofert.
Jeżeli będzie konieczność poprawek po uwagach ze strony WiseEuropa Wykonawca zobowiązuje się do ich naniesienia w ramach wyceny i uwzględnieniu ich w ciągu 2 dni roboczych.
Zamawiający dopuszcza możliwość negocjacji ceny z Wykonawcą, jeśli najniższa ofertowana wycena będzie wyższa, niż przewidziany budżet na to zadanie.
Zamawiający zastrzega możliwość wstrzymania/unieważnienia niniejszego postępowania ofertowego bez podawania przyczyn.