Aktualności

Zapraszamy na szkolenie „Akademii Stanowienia Dobrego Prawa dla Organizacji Pozarządowych” w Kaliszu

Wraz z fundacją INPRIS – Instytutem Prawa i Społeczeństwa zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie „Udział organizacji pozarządowych w konsultacjach publicznych”, które odbędzie się w Kaliszu w dniach 28-29 marca 2019 r.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w siedzibie Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, ul. Częstochowska 25, w czwartek 28 marca w godz. 11.00-17.30 i w piątek 29 marca w godz. 9.00-15.45.

Warsztaty będą miały interaktywny charakter i obejmą:

  • wprowadzenie do systemu stanowienia prawa
  • system konsultacji publicznych w procesie stanowienia prawa;
  • konsultacje publiczne w prawie krajowym i unijnym;
  • konflikt interesów i sposoby jego rozwiązywania;
  • skuteczne sposoby komunikacji z instytucjami publicznymi, błędy w komunikacji;
  • współpraca z innymi organizacjami i partnerami społecznymi;
  • programy współpracy ministerstw i samorządów lokalnych z organizacjami pozarządowymi;
  • studia przypadku.

Chętnych uczestników szkolenia uprzejmie prosimy o:

  • Zarejestrowanie się na warsztaty stacjonarne pod tym adresem https://wise-europa.eu/zapisz-sie-szkolenie/; i wybranie szkolenia nr 3 „Udział organizacji pozarządowych w konsultacjach publicznych” w ramach moduł II
  • Zrealizowanie szkolenia e-learningowego dotyczące zagadnień prawno-konsultacyjnych dostępnego pod tym adresem https://akademia.smarteducation.pl/login/signup.php. Jest ono wymagane dla pełnego i efektywnego uczestnictwa w warsztatach (tu również obowiązuje uproszczona rejestracja).

Istnieje możliwość zwrotu uczestnikom kosztów dojazdu transportem publicznym oraz zapewnienia noclegu (w przypadku dojazdu ponad 50 km.). Prosimy to zgłaszać w momencie rejestracji. Uprzejmie prosimy o dokonanie rejestracji oraz realizację kursu e-learningowego do dnia 26 marca 2019 r.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: inpris@inpris.pl.

W ramach projektu działa punkt kontaktowy, w którym można zasięgnąć informacji o szkoleniach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, wysyłając wiadomość na adres akademia@wise-europa.eu lub dzwoniąc pod numer telefonu 22 513 14 18.

Warsztaty odbywają w ramach projektu „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa” WiseEuropa i INPRIS. Organizacje przygotowały ofertę bezpłatnych szkoleń dla przedstawicieli organizacji pozarządowych w ramach projektu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem kursów i zapisania się na wybrane szkolenia. Proponujemy do wyboru 10 szkoleń zebranych w czterech modułach. Szkolenia będą realizowane w całym kraju.

Informacje i materiały dotyczące projektu Akademia Stanowienia Dobrego Prawa znajdują się na stronie internetowej wise-europa.eu/akademia/

Administratorem danych osobowych jest WISEEuropa – Fundajca Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich. Zasady prywatności i postępowania z danymi osobowymi obecne są na stronie internetowej projektu. Osoba rejestrująca się na szkolenia akceptuje te zasady.

Projekt realizują wspólnie:

WiseEuropa – Fundacja Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich – niezależny think-tank, który specjalizuje się w polityce europejskiej i zagranicznej oraz w ekonomii;

INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa, prawniczy think-tank, działający na rzecz poprawy jakości prawa i standardów rządzenia.

Projekt „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa dla Organizacji Pozarządowych” jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego” (POWR.02.16.00-00-0014/16).

Posted in: