Aktualności

Warsztaty legislacyjne w Olsztynie

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne warsztaty „Udział organizacji pozarządowych w procedurach stanowienia prawa” w Olsztynie w dniach 29-30 października 2019 r., realizowane w ramach projektu „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa”. Warsztaty zostana poprowadzone przez trenerów z organizacji INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa.

W dniu 29 października zajęcia odbędą się w godzinach 11.30-18.00, natomiast w dniu 30 października: 8.30-15.00.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, ul. Linki 3/4, Olsztyn, 4 piętro.

Program warsztatów obejmuje m.in.:

  • podstawy prawne i organizacja procesu stanowienia prawa;
  • rola poszczególnych instytucji i organizacji w procesie stanowienia prawa;
  • możliwości i bariery udziału organizacji pozarządowych w procesie stanowienia prawa;
  • system i metody konsultacji publicznych;
  • uprawnienia i możliwości organizacji pozarządowych w konsultacjach publicznych;
  • studia przypadków,
  • dobre i złe praktyki.

Aby wziąć udział w warsztatach należy: (1) zarejestrować się oraz (2) odbyć wstępny kurs e-learningowy dotyczący zagadnień prawno-konsultacyjnych. Rejestracja i kurs e-learningowy znajdują się na stronie projektu https://wise-europa.eu/zapisz-sie-szkolenie/. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o dokonanie rejestracji oraz odbycie kursu do dnia 25 października 2019 r.

Uczestnicy warsztatów otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikaty ukończenia szkolenia. W ramach zajęć przewidziana jest przerwa kawowa oraz obiad. Istnieje możliwość zwrotu uczestnikom kosztów dojazdu. Prosimy to zgłaszać w momencie rejestracji.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: inpris(at)inpris.pl. Działa punkt kontaktowy, w którym można zasięgnąć informacji o szkoleniach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, wysyłając wiadomość na adres akademia(at)wise-europa.eu lub dzwoniąc pod numer telefonu 22 513 14 18.

Warsztaty dobywają w ramach projektu „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa” realizowanego wspólnie przez WiseEuropa i INPRIS. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą projektową i ze szczegółowym programem kursów. Proponujemy 10 szkoleń zebranych w czterech modułach.

Projekt realizują wspólnie: WiseEuropa (Fundacja Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich – niezależny think-tank, który specjalizuje się w polityce europejskiej i zagranicznej oraz w ekonomii) i INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa (prawniczy think-tank, działający na rzecz poprawy jakości prawa i standardów rządzenia).

 

Projekt „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa dla Organizacji Pozarządowych” jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego” (POWR.02.16.00-00-0014/16).

Wersja PDF zaproszenia.